עצי גזם להסקה

עצי גזם נפוצים מאוד במקומותינו וספקים מקומיים אשר ביום יום עובדים כגננים או מפני גזם ברשויות המקומיות. משווקים אותם לבעלי קמין ונוהגים להציע אותם בתור "תערובת" הכוללת מספר סוגי עצים בבאלה או ערימה.
נדגיש ונאמר כי בין עצי התערובת נמצאים גם עצים טובים כגון גזעי עץ זית, עצי הדר, אקליפטוסים ועוד. אך לעיתים מדובר בענפים בעלי ערך קלורי נמוך ובכל מקרה לא נמצא אותם בשיעורים גבוהים בערימה.

מאחר שרובינו לא יודע לא להבחין בין הגזעים השונים בערימה.
גם אם נרצה לעקוב אחר משך הבעירה וסוג הבעירה של העצים השונים בערימה נתקשה לעשות זאת.
עלינו לדעת כי ישנם עצים שאינם "ראויים" להקרא עצי הסקה מאחר שהם אומנם נראים כמו בולי עץ רגילים אך מדובר בעצים שחלקם בוערים מהר ומתכלים מהר (כמו גזעי אבוקדו) או מפיקים עשן רב וריחות לא נעימים במהלך השריפה (גזעי פיקוס).
בנוסף, אחסנת העצים מתבצעת באתרי פינוי. כאשר במקרה הטוב העצים עמדו על האדמה במשך כמה חודשים לצורך ייבוש ושימשו בית גידול לחרקים, מזיקים ותולעי עץ. ובמקרה הפחות טוב לא הספיק להתייבש כנדרש ואנו נגלה זאת רק כאשר ננסה להבעיר אותו (אלא אם כן יש ברשותינו מד לחות).

לכן, עדיף לבקש מהספק עץ אחיד שאנו יודעים שהוא או מספר זנים שאנו מכירים טוב ולא תערובת של עצים שחלקם לא מתאימים להסקה ושאיננו יכולים לזהות.
כמו כן, רצוי לבקש מהספק שיגיע עם מד לחות ויבצע לעיננו בדיקה מדגמית של מספר גזעים על מנת שנהיה בטוחים שהעץ שמספקים לנו יבש.

כמובן שניתן להזמין עצים להסקה מ go4heat ולהיות רגועים שקיבלנו עצים איכותיים, יבשים ומחוטים עם אחריות.